Előzmények:
A meglévő tetőszigetelés több helyen beázik, a lokális javítások már nem oldják meg a problémát, a tető teljes felújítása szükséges.
A homlokzatok hőszigetelése nem feladat.
A meglévő felépítmények megtartandók.
A tetőkijáró felépítmény megtartandó.
Elvégzendő feladat:
FPO lemezzel történő szigetelés
(PVc lemez esetében az élettartam 20-25 évre becsülhető)
• a tetőn található összes réteget el kell bontani
• a m...
Előzmények:
A meglévő tetőszigetelés több helyen beázik, a lokális javítások már nem oldják meg a problémát, a tető teljes felújítása szükséges.
A homlokzatok hőszigetelése nem feladat.
A meglévő felépítmények megtartandók.
A tetőkijáró felépítmény megtartandó.
Elvégzendő feladat:
FPO lemezzel történő szigetelés
(PVc lemez esetében az élettartam 20-25 évre becsülhető)
• a tetőn található összes réteget el kell bontani
• a meglévő lefolyócsöveket vissza kell vágni legalább a födém síkjáig. A meglévő összefolyók feltárása után meg kell mérni a pontos keresztmetszeteket (tervezői művezetés időpontja!)
• a feltárt födémet be kell szintezni és a lehajlásból adódó szintkülönbséget gyorskötő habarccsal ki kell egyenlíteni (tervezői művezetés szükséges!)
• egy réteg bitumenes párazáró lemez elhelyezése következik. Ez ideiglenes vízszigetelésként is figyelembe vehető, ezért az új kéttagú összefolyók első tagjához vízhatlanul kell csatlakoztatni. A párazáró réteget a vb attikára 25 cm magasságig fel kel vezetni.
• a párazáró lemezre kell leragasztani az első réteg, lejtésmentes PIR FA hőszigetelést. Azért választottuk ezt az anyagot, mert nem változtatja az alakját, vastagságát az idő múlásával (azaz jó aljzat lesz), nagy a nyomószilárdsága (későbbi napelemek terhe), kisebb mezőbeni lejtéssel építhető a rendszer (1,5% mezőben - Bauder rendszer esetén - EPS esetén viszont 2,5 %)
• a hőszigetelésre kell fektetni a műanyag vízszigetelést. Azért választottuk az FPO lemezt, mert nem érzékeny a lágyító vándorlásra, élettartama hosszabb, mint a PVc lemezeké, és nem jellemző rájuk a PVc-nél jelentkező zsugorodás.
• a szigetelést 6 cm mosott (azaz tiszta), folyami (azaz gömbölyű) kaviccsal kell leterhelni. Az attikák mentén, és a felépítmények mentén sávos mechanikai rögzítés is készítendő, a szélszívás és a hőmérsékletkülönbség miatt fellépő vízszintes erők felvétele miatt.
• a körbejárás megkönnyítésére a kavics helyett elhelyezett 40*40*5 cm méretű, fagyálló beton lapok kerülnek a tetőre. Ezek átlóiránya a lejtéssel legyen párhuzamos, hogy ne képezzenek vízgátat.
• az attikák oldalára 10 cm PIR kerül mechanikusan rögzítve
• a belső attika tetejére nem terveztünk hőszigetelést, ezt majd egy későbbi ütemben, a homlokzatok hőszigetelésével együtt gondoltuk elkészíteni. A falegyent egy cementsimítással kell kialakítani, befelé lejtéssel, erre fektetendő a vízszigetelés és az ereszszegélyt biztosító fóliabádog.
• a külső attika esetében a belső oldal kialakítása megegezik a belső oldali attikánál írtakkal. Az attika tetején pallóvázra rögzített OSB felület fogadja majd a fóliabádogot és a vízszigetelést. A pallóváz között szálas hőszigetelés (Rockwoll kitöltést terveztünk.
• a trapézlemez homlokzatot kiegészítettük az attika felső síkjáig (hőszigetelt módon)
• a felépítményeket, kijáró építmény vakolását irányoztuk elő
• a szellőző felépítmények egy részét (a kiszellőzési sávig) lebontani és visszaépíteni terveztük. Minden felépítmény új beton fedkövet kap.
• a szellőző nyílásokat tüzihorganyzott acél keretbe hegesztett, tüzihorganyzott acél lamellás szerkezeti elemekkel javasoltuk lezárni.
• a kijárati építmény tetőszigetelését egy réteg (5 mm) felújító lemezzel átfedni.
Az épületen belüli helyiségek, illetve tantermek az esős időszakokban a tető szigetelés elévülése miatt beáztak. A leázott falak, gipszkartonok felületét javítani szükséges. Az elöregedett, meglévő eternit függőleges lefolyócsövek szivárognak, cserélni szükséges. Az új lefolyócsöveket a megmaradó vízszintes csapadékvízgyűjtő rendszerbe kell bekötni. Részletes anyagkimutatást és mennyiségeket az építészeti költségvetés tartalmazza.
Kivitelezéssel érintett épület alapterülete: 1 733 m2
Egyenértékűség: 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3)-(6) bekezdés szerint.
Az eljárás során Ajánlatkérő árazatlan költségvetést az Ajánlattevők rendelkezésére bocsátja, amelyet kér az ajánlat részeként
beárazni, megtartva a költségvetés sorrendjét. Amennyiben az ajánlattevő a költségvetésben átírást, javítást, bármi egyéb tartalmi módosítást eszközöl, ajánlatkérő az ajánlatot érvénytelennek nyilvánítja, kivéve, ha az ajánlattevő a Kbt.-vel összhangban műszakilag egyenértékű megajánlást kíván tenni, mely esetben az ezzel érintett költségvetési tétel/tételek mellett/mögött köteles konkrétan feltüntetni a műszakilag egyenértékű megajánlásának pontos anyag/termék/stb. megnevezését, és az ajánlatban az egyenértékűséget igazoló dokumentumokat köteles becsatolni, tekintettel arra, hogy az egyenértékűség igazolása az ajánlattevő kötelezettsége.
A kivitelezési munkával kapcsolatos részletes információt és a feladatok részletes meghatározását, a műszaki, és anyagminőséggel szemben támasztott követelményeket, mennyiségeket a közbeszerzési dokumentum részét képező tervdokumentáció, műszaki leírás, árazatlan költségvetések tartalmazzák.